Aktualności

DZIEŃ I

| dodał:

Dzisiaj po raz 32 wyruszyła Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ph. „Napełnieni Duchem Świętym”.

Nasze 14 dniowe rekolekcje w drodze rozpoczęliśmy Mszą św. w Archikatedrze białostockiej, której przewodniczył ksiądz biskup Henryk Ciereszko. Podczas homilii zostaliśmy zaproszeni do tego, aby najpierw odbyć pielgrzymkę w głąb naszych serc. Ksiądz biskup zachęcał nas także, abyśmy zawierzyli Matce Bożej wszystkie trudy i intencje osobiste, diecezji i całego Kocioła.

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy o godz. 7:30. Jako pierwsza na pielgrzymi szlak wyruszyła grupa fioletowa, następnie amarantowo-żółta, zielona i błękitna. Dzisiaj wspólnie z nami pielgrzymował ks. bp. Henryk Ciereszko.

Nasza trasa liczyła 28 km. Postoje mieliśmy w Księżynie, Pomigaczach, Turośni Kościelnej i Kowalach. Od mieszkańców tych miejscowości doświadczyliśmy wiele życzliwości. Dzięki ich dobroci i otwartości nikt z nas nie był głodny i spragniony.

Naszą wędrówkę zakończyliśmy w Surażu, gdzie przywitał nas ksiądz proboszcz z parafianami. O 21:00 uczestniczyliśmy w apelu jasnogórskim, któremu przewodniczył ks. Marek Gryko – przewodnik grupy fioletowej. Po zakończonej modlitwie udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.