Aktualności

31 BPPnJG - XIV Dzień (Pacierzów - Jasna Góra)

| dodał:

Z rana w Pacierzowie obudziła nas zbliżająca się burza

Gdy wyjrzeliśmy za okno zobaczyliśmy ulewny deszcz. Przygotowaliśmy odpowiedni ekwipunek i z uśmiechami stawiliśmy się na miejsce zbiórki. O godz. 7:30 pomimo deszczu ruszyliśmy prosto do Częstochowy!

Po pierwszych 7km zatrzymaliśmy się w Skrzydlowie, gdzie schroniliśmy się w kościele przed deszczem. Następny postój mieliśmy w miejscowości Mstów, gdzie grupa błękitna podziękowała kapłanom idącym w ich grupie za wspólne pielgrzymowanie. Ksiądz Marek, ksiądz Daniel i ksiądz Adam dostali specjalnie zrobione koszulki ze swoimi imionami, a ksiądz przewodnik otrzymał dodatkowo koszulkę z numerem jeden.

Po odpoczynku obraliśmy kierunek Przeprośnej Górki, na której miały miejsce podziękowania. Ksiądz kierownik Marcin Kuczyński dziękował kwatermistrzowi, sekretariatowi, pilotom i całej służbie przemarszu oraz służbie medycznej. Był to również czas na ostatnie wspólne i grupowe zdjęcia.

Wszyscy przyodziali się w barwy swoich grup i tak ruszyliśmy ostatni etap naszej pielgrzymki do Częstochowy. Choć z daleka było widać wieżę kościoła na Jasnej Górze, do przejścia przez miasto mieliśmy jeszcze kilka dobrych kilometrów. Triumfalnie i radośnie - pomimo wyczerpania - kroczyliśmy alejami i o godz. 16:00 weszliśmy razem z biskupem Henrykiem Ciereszko i czekającą na nas grupą złotą, na plac przed klasztorem.

Zostaliśmy przywitani przez ojca przeora i udaliśmy się do Kaplicy Obrazu. Czarna Madonna i Nasz Zbawiciel na jej ręce, spojrzeli na nas łaskawym okiem z cudownego wizerunku. W modlitwie dziękczynnej zawierzyliśmy całą pielgrzymkę i wszystkie intencje Bogu Najwyższemu. Modlitwa „Pod Twoją obronę” odmówiona wspólnie popłynęła prosto z naszych wdzięcznych serc.

Odebraliśmy swoje bagaże z autokaru i następne kilka godzin jest czasem wolnym dla pielgrzyma na refleksję, prysznic i ciepły posiłek. Widzimy się o godz. 20:00 na Eucharystii w kaplicy przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, a o godz. 21:00 wspólnie z pielgrzymami z całej Polski po raz ostatni na naszej pielgrzymce odśpiewamy Apel Jasnogórski. Bogu niech będą dzięki.