Aktualności

31 BPPnJG - X Dzień (Kostrzyń - Mroczków Duży)

| dodał:

Po regenerującej dla ciała nocy, o godz. 6:00 udaliśmy się na regenerującą dla ducha Eucharystię

Ksiądz Robert Matys przewodniczył Mszy Świętej, a podczas kazania podał nam dwie recepty na lenistwo duchowe. Pierwszym sposobem jest modlitwa, a drugim Słowo Boże, które zawsze przemienia nasze serce. Tak zaopiekowani przez mieszkańców Kostrzynia i Pana Jezusa wyruszyliśmy na pątniczy szlak.

Był to jeden z trudniejszych dni, ponieważ pielgrzymi mieli do przejścia aż 39km. Pierwszy postój był po 10km w Klwowie. Tam uzupełniliśmy zapasy wody i ruszyliśmy dalej. Przechodziliśmy przez wioski takie jak: Drążno, Nieznamierowice, Bieliny i Gielniów, gdzie z otwartym sercem mieszkańcy przyjmowali nas na posiłek do swoich domów. Choć każdego dnia doświadczamy wielkiej życzliwości, wczoraj szczególnie odczuwaliśmy ludzką dobroć i hojność.

Hasłem dniem było: „100 lat objawień fatimskich”. Podczas konferencji pielgrzymi mogli przypomnieć sobie wydarzenia sprzed 100 lat i podziękować za to Matce Bożej. Został również ogłoszony dzień wdzięczności wszystkim posługującym na pątniczym szlaku. Pielgrzymi w swoich modlitwach polecali wszystkich, którzy pełnią różnorakie funkcje na pielgrzymce. Dziękowaliśmy również za każdy najmniejszy gest życzliwości.

Ok godz. 19 dotarliśmy do Mroczkowa Dużego i Mroczkowa Gościnnego, gdzie jak sama nazwa wskazuje korzystaliśmy z ogromnej gościnności wszystkich parafian. O godz. 21:00 spotkaliśmy się wszyscy przy krzyżu w Mroczkowie Dużym, by odśpiewać Apel Jasnogórski i pomodlić się we wszystkich intencjach naszych i poleconych. Tak zakończył się nasz wyczerpujący dzień.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ !!!