Aktualności

31 BPPnJG - I Dzień (Białystok - Suraż)

| dodał:

Dziś rano rozpoczęła się 31 Białostocka Pielgrzymka na Jasną Górę.

W Archikatedrze Białostockiej została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Białostockiego ks. Tadeusza Wojdy. Po liturgii słowa, ksiądz arcybiskup wygłosił do wszystkich pielgrzymów słowo, w którym przypomniał, by w pierwszej kolejności zabiegać o królestwo niebieskie. Po Eucharystii pielgrzymi odebrali gadżety Miasta Białystok, elementy odblaskowe rozdawane przez Policjantów oraz wodę na pierwszy etap podróży.

O godz. 7:30 swoją pielgrzymkę jako pierwsza rozpoczęła grupa błękitna. Za nią grupa fioletowa, a następnie amarantowo-żółta. Białostocką pielgrzymkę w dniu dzisiejszym zamykała grupa zielona. Hasłem dnia dzisiejszego było słowo „Idźcie”, którego rozwinięcie uczestnicy marszu poznali podczas konferencji duchowej czytanej w grupach. W promieniach słońca pielgrzymi maszerowali więc dzielnie przez Księżyno, Pomigacze, Turośń Kościelną oraz Kowale. Wszędzie byli przyjmowani z radością i otwartym sercem. Jedzenia, wody i smakołyków nie zabrakło dla nikogo.

Dzisiejsza wędrówka kończyła się w miejscowości Suraż, gdzie pielgrzymów przywitał proboszcz miejscowej parafii oraz burmistrz miasta. Po dotarciu do Domu Rekolekcyjnego Odnowy w Duchu Świętym przyszedł czas na zasłużony odpoczynek i kolację. O godz. 20:30 można było adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a punktualnie o 21:00 z murów kościoła wybrzmiał Apel Jasnogórski. N

a wspólną wieczorną modlitwę do pielgrzymów dołączysz Biskup Pomocniczy Archidiecezji Białostockiej ks. Henryk Ciereszko, który własnym świadectwem zachęcił uczestników pielgrzymki do wytrwałości. Tak zakończył się dzisiejszy dzień obfity w Łaski Pana.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ !!!