Aktualności

BPPnJG - XIII Dzień (Strzelce Małe - Pacierzów)

| dodał:

13 dzień pielgrzymowania za nami!

Przedostatni, trzynasty dzień Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę otworzyła Msza Święta w parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w Strzelcach Małych (archidiecezja częstochowska). Eucharystii przewodniczył idący z grupą zieloną ks. Andrzej Bojarzyński. W homilii mówił o nieustannej potrzebie przemiany naszego serca. Wspomniał, że pomóc może nam w tym trud pątniczy.

Trzynasty odcinek naszego pielgrzymowania rozpoczęliśmy o godzinie 07:30, mieliśmy do pokonania najdłuższy etap, który liczył 40,7 km. Dziś przechodziliśmy przez następujące miejscowości: Babczów, Kobiele Wielkie, Gidle oraz Zawadę. Na trasie świętowaliśmy trzydziestą piątą rocznicę święceń kapłańskich ks. ppłk. Stefana Zdasienia - przewodnika grupy błękitnej, który w tym roku po raz czterdziesty pierwszy udaje się na Jasną Górę. Doszło również do tzw. szkolenia uczestników pielgrzymki idących w grupie jubilata. Pomysłodawcą byli pątnicy z grupy zielonej. Ostatni nocleg przed Częstochową spędzamy w Pacierzowie, gdzie pojawiliśmy się w okolicach godziny 19:00.

Apel Jasnogórski został odśpiewany indywidualnie przez każdą z grup na ostatnim odcinku. Licznik przebytej, całkowitej trasy na dzień dzisiejszy wynosi 450,4 km. Do Częstochowy wejdziemy już jutro!

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ!