Aktualności

BPPnJG - XII Dzień (Chełsty -Strzelce Małe)

| dodał:

12 dzień pielgrzymowania za nami!

Dwunasty dzień Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę rozpoczęła Msza Święta o godzinie 6:00 w parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Chełstach (diecezja radomska). Eucharystii przewodniczył kierownik pielgrzymki – ks. Marcin Kuczyński a homilię wygłosił dk. Marcin Sztrom. Wspomniał on o ofiarnej postawie św. Wawrzyńca - diakona i męczennika, którego w kościele dziś wspominamy, stąd w sposób szczególny dziś pamiętamy o tych, którzy przyjęli święcenia pierwszego stopnia.

Na pątniczy szlak wyruszyliśmy o godzinie 07:30. Przywitały nas opady deszczu i dość niska temperatura, oscylująca w granicach 13 stopni Celsjusza, stąd każdy z wędrujących musiał założyć przeciwdeszczowy płaszcz. Odległość, którą pokonaliśmy wynosi 39 km. Wędrowaliśmy przez Fałków, Czermno i Przedbórz. Na nocleg zatrzymaliśmy się w miejscowości Strzelce Małe, do których weszliśmy przed godziną 19.

Apel Jasnogórski został odśpiewany indywidualnie przez każdą z grup na ostatnim odcinku. Licznik przebytej, całkowitej trasy na dzień dzisiejszy wynosi 409,7 km. Do Częstochowy wejdziemy już za 2 dni!

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ!