Aktualności

BPPnJG - XI Dzień (Mroczków Duży - Chełsty)

| dodał:

11 dzień pielgrzymowania za nami!

Jedenasty dzień Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę otworzyła Msza święta o godzinie 6:45 sprawowana w parafii pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mroczkowie Dużym. Eucharystii przewodniczył Ojciec Duchowny Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku – ks. Jan Bielski. Odniósł się on do trzech zwrotów z dzisiejszej liturgii słowa: wyprowadzić – tak jak Izraelici zostali wyprowadzeni z niewoli egipskiej tak my wyszliśmy na Jasną Górę w drodze do naszej najlepszej Matki; mówić do serca – Pan Bóg przemawia do nas przez słowa i drugiego człowieka; poślubić – powinniśmy odnawiać nieustannie naszą osobistą relację z Panem Bogiem. Po zakończeniu Mszy świętej przeszliśmy wszyscy przez Bramę Miłosierdzia i razem odmówiliśmy modlitwę związaną z Rokiem Jubileuszowym.

Na pątniczy szlak wyruszyliśmy o godzinie 8:00. Do przebycia pielgrzymi mieli odcinek o długości 37,6 km. Pątniczy szlak wiódł nas przez Parczówek, Białaczów, Ossę oraz Żarnów. Nocleg spędzamy w miejscowości Chełsty, gdzie weszliśmy o godzinie 18.

W Apelu Jasnogórskim, który odbył się o 21:00 w miejscowym kościele powierzyliśmy Maryi siebie samych przed drogą, która została nam jeszcze do pokonania. Licznik przebytej, całkowitej trasy na dzień dzisiejszy wynosi 370,1 km. Do Częstochowy wejdziemy już za 3 dni!

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ!