Aktualności

BPPnJG - X Dzień (Kostrzyń - Mroczków Duży)

| dodał:

10 dzień pielgrzymowania za nami!

Mszą świętą o godzinie 06:00 w Parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kostrzynie (diecezja radomska) rozpoczął się dziesiąty dzień Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Mszy świętej przewodniczył idący z grupą fioletową (pokutną) wykładowca Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku – ks. Krzysztof Łapiński. W homilii poruszył temat pielgrzymki jako szansy przeżycia „rekolekcji w drodze” – połączenia wysiłku fizycznego z duchowym. Wspomniał o tym, że człowiek nie jest w stanie do końca zobaczyć i zrozumieć działa Boga, ale powinien mu bezgranicznie ufać. Świętego Dominika – patrona dnia dzisiejszego, postawił za wzór do naśladowania w kwestiach umiłowania Słowa Bożego i głoszenia go całym swoim życiem.

Na pątniczy szlak wyruszyliśmy o godzinie 07:30. Dzisiejsza długość trasy wyniosła 39,2 km i była 5,4 km dłuższa od wczorajszej. Trasa przemarszu przebiegała przez: Klwów, Drążno, Bieliny i Gielniów. Kolejnym miejscem naszego noclegu jest Mroczków Duży do którego weszliśmy przed godziną 19.

Apel Jasnogórski o godzinie 21 był ostatnim punktem dnia w którym uczestniczyli pielgrzymi. Licznik przebytej, całkowitej trasy na dzień dzisiejszy wynosi 333,1 km. Do Częstochowy wejdziemy już za 4 dni!

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ!