Aktualności

BPPnJG - VIII Dzień (Góra Kalwaria - Zbrosza Duża)

| dodał:

8 dzień pielgrzymowania za nami!

Drugi tydzień Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę rozpoczęliśmy Mszą świętą w Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii o godzinie 6:00, której przewodniczył gość specjalny - ks. bp. Krzysztof Zadarko odpowiadający w Konferencji Episkopatu Polski za migracje, turystykę i pielgrzymki. W homilii nawiązał do przeżywanego dzisiaj święta – Przemienienia Pańskiego, mówiąc o potrzebie codziennej przemiany każdego z nas na podobieństwo Chrystusa. Nawiązując do zakończonych niedawno Światowych Dni Młodzieży w Krakowie za Papieżem Franciszkiem przypomniał, że największym wyrazem

miłości Pana Boga względem człowieka jest jego miłosierdzie.

Na pątniczy szlak w mżawce wyruszyliśmy o 8:00. Na szczęście już po godzinie 9 deszcz ustał. Pokonana odległość w dniu dzisiejszym wyniosła 38,3 km i była 4,5 km dłuższa od wczorajszej. Dziś przechodziliśmy przez następujące miejscowości: Rososz, Janów, Nowa Wieś, Boglewice. Kolejnym miejscem naszego noclegu jest Zbrosza Duża (Archidiecezja Warszawska), do której weszliśmy po godzinie 18.

Apel Jasnogórski, który zwykle odbywa się w kościele został odśpiewany indywidualnie przez każdą z grup na ostatnim odcinku. Licznik przebytej, całkowitej trasy na dzień dzisiejszy wynosi 260,1 km.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ!