Aktualności

BPPnJG - VII Dzień (Siennica - Góra Kalwaria)

| dodał:

Tydzień pielgrzymowania za nami!

Siódmy dzień Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę rozpoczęła Msza święta o godzinie 6:00 w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Siennicy (diecezja Warszawsko-Praska). Eucharystii przewodniczył idący z grupą fioletową (pokutną) ks. Mateusz Wasilewski. Podczas homilii nawiązał do słów dzisiejszej Ewangelii, mówiąc, że powinniśmy wszyscy nieść swoje prywatne krzyże, na wzór Jezusa, który poniósł nasze grzechy podczas drogi na Golgotę.

Na pątniczy szlak wyruszyliśmy o 7:30. W porównaniu z dniem wczorajszym dziś pielgrzymi mogli cieszyć się słoneczną pogodą od samego rana aż do późnych godzin popołudniowych. Temperatura w cieniu po godzinie dwunastej wynosiła ponad trzydzieści stopni Celsjusza. Trasa przemarszu przebiegała przez następujące miejscowości: Kołbiel, Regut oraz Łukowiec. Pokonana odległość w dniu dzisiejszym wyniosła 33,8 km. Na nocleg zatrzymaliśmy się w Górze Kalwarii, do której weszliśmy przed godziną 17.

Ostatnim punktem dnia był Apel Jasnogórski, który tradycyjnie rozpoczęliśmy o godzinie 21. Licznik przebytej, całkowitej trasy na dzień dzisiejszy wynosi 221,8 km.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ!