Aktualności

BPPnJG - IV Dzień (Nur - Miedzna)

| dodał:

4 dzień pielgrzymowania za nami!

Czwarty dzień jubileuszowej 30. Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę rozpoczęła Msza święta w kościele pod wezwaniem św. Jana Apostoła w Nurze. Eucharystii koncelebrowanej przez wszystkich kapłanów uczestniczących w pielgrzymce przewodniczył prowadzący grupę amarantowo-żółtą ks. Tomasz Łapiak. Poruszył on w homilii temat zaufania Bogu, w kontekście słów dzisiejszej Ewangelii. „Jezu, ufam Tobie” – to najtrudniejsze ale zarazem najpiękniejsze słowa człowieka do Boga, których powinniśmy się stale uczyć.

Na pątniczy szlak wyruszyliśmy o godzinie 8:30. Po wczorajszym, deszczowym dniu nastąpiła poprawa pogody. W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję być, na terenach dwóch diecezji: łomżyńskiej – skąd rozpoczęliśmy pielgrzymowanie oraz drohiczyńskiej – dokąd weszliśmy już na pierwszy postój. Pokonana odległość w dniu dzisiejszym wyniosła 33,1 km. Trasa przemarszu przebiegała przez: Ceranów, Kosów Lacki, Chruszczewkę oraz okolice Wrotnowa. Na nocleg zatrzymaliśmy się w miejscowości Miedzna, do której weszliśmy po godzinie 18.

Zwieńczeniem dnia był Apel Jasnogórski w parafialnym kościele. Prowadzący nabożeństwo ks. Tomasz Łapiak przypomniał zebranym, że Maryja jest najlepszą i najpewniejszą drogą do Boga.
Licznik przebytej, całkowitej trasy na dzień dzisiejszy wynosi 127 km.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ!