Aktualności

BPPnJG - III Dzień (Mień - Nur)

| dodał:

3 dzień pielgrzymowania za nami!

Punktualnie o godzinie 07:00 w kaplicy w Mniu rozpoczęła się Msza Święta otwierająca trzeci dzień Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Eucharystii koncelebrowanej przez wszystkich księży uczestniczących w pielgrzymce przewodniczył prowadzący grupę fioletową (pokutną) ks. Marek Gryko. W homilii odniósł się do słów Papieża Franciszka z zakończonych wczoraj Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Być małym, bliskim i konkretnym – to wezwanie biskupa Rzymu skierowane do każdego z nas nie tylko na czas pielgrzymki, ale na całe nasze życie.

Dzisiejszy dzień dał się we znaki pielgrzymom ze względu na niezbyt sprzyjające warunki atmosferyczne. Od wczesnych godzin porannych padał deszcz, co jednak nie przeszkodziło pątnikom w sprawnym pokonywaniu kolejnych etapów w drodze do Częstochowy. Do przebycia było 31,3 km. Pielgrzymi szlak wiódł nas przez Wyszonki, Wiktorzyn oraz Boguty. Ostatni postój mieliśmy w lesie oddalonym o niecałe 5 km od miejsca noclegu, którym dzisiaj jest miejscowość Nur.

Na zakończenie dnia modliliśmy się Apelem Jasnogórskim w miejscowym kościele. Licznik przebytej, całkowitej trasy na dzień dzisiejszy wynosi 92,9 km.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ!