Aktualności

BPPnJG - II Dzień (Suraż - Mień)

| dodał:

2 dzień pielgrzymowania za nami!

Mszą świętą o godzinie 07:00 w parafii pod wezwaniem Bożego Ciała w Surażu rozpoczął się drugi dzień Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Niedzielnej Eucharystii przewodniczył ks. ppłk Stefan Zdasienia, a koncelebrowali ją wszyscy księża uczestnicy w pielgrzymce. W homilii główny celebrans mówił o tym, że życie doczesne jest tylko etapem na drodze do wieczności. Temat mądrości serca rozwinął w kontekście dzisiejszej Ewangelii, nawołując do kierowania się ku rzeczom boskim i duchowym. Po Mszy Świętej ks. Kierownik w imieniu wszystkich pątników podziękował ks. Proboszczowi Jerzemu Bezubikowi i całej wspólnocie parafialnej z Suraża za bardzo życzliwe przyjęcie i gościnę a jako wyraz wdzięczności ofiarował mu Dziennik bł. ks. Michała Sopoćki (taką pamiątkę otrzymają wszyscy księża proboszczowie, którzy przyjmą pielgrzymów na nocleg).

Po śniadaniu, punktualnie o godzinie 8:30 grupa pątnicza wyruszyła na trasę, która mierzyła dziś 32,8 km i przebiegała przez następujące miejscowości: Godzieby, Topczewo, Hodyszewo oraz Pruszankę. Na nocleg zatrzymaliśmy się w Mniu (diecezja drohiczyńska), do którego weszliśmy w okolicach godziny 18:00.

Tuż przed 21:00 zgromadziliśmy się w kaplicy na codziennym Apelu Jasnogórskim, który dziś był szczególny ze względu na obecność na nim naszego abpa Edwarda Ozorowskiego. W słowie końcowym metropolita odniósł się do zakończonych dzisiaj Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, jako do wydarzenia, które ponownie „zwróciło wolność” naszej ojczyźnie.
Wielką radość na koniec wyczerpującego dnia sprawiła nam piosenka przygotowana przez tutejszy, ludowy zespół „Miedzianki”, za którą serdecznie dziękujemy!

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ!