Aktualności

30 JUBILEUSZOWA BIAŁOSTOCKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRE

| dodał:

Pielgrzymka każdego roku na nowo ukazuje niezwykłą wagę spotkania człowieka z Bogiem.

To również czas intensywnego przeżywania licznych spotkań z innymi ludźmi, którzy nas witają, obserwują na trasie, pozdrawiają, goszczą, posilają i dają nocleg, z nami się modlą, a wielu z nich duchowo z nami w tej pielgrzymce uczestniczy. W życiu codziennym nie zawsze jesteśmy świadomi, że drugi człowiek przekazuje nam dary pochodzące od samego Boga. Właśnie pielgrzymka ukazuje, że jesteśmy dla siebie nawzajem - człowiek dla człowieka - darem. I że Bóg przez nas obdarza innych swoim błogosławieństwem, a my również otrzymujemy poprzez innych dary od Boga.

Jak co roku 30 lipca wyrusza Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się ona Mszą Świętą o godz. 6:00 w Bazylice Archikatedralnej, a zakończy 12 sierpnia o godz. 20:00 uroczystą Mszą Świętą przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Chrzest Bożym Miłosierdziem – hasło tegorocznej pielgrzymki nawiązuje do przeżywanego przez Kościół Nadzwyczajnego Jubileuszu Roku Miłosierdzia oraz 1050 rocznicy Chrztu Polski. W czasie czternastodniowej wędrówki towarzyszyć nam będą relikwie Apostoła Miłosierdzia Bożego bł. ks. Michała Sopoćki, które pozostaną na Jasnej Górze u stóp Królowej naszej Ojczyzny. Tegoroczne rozważania są przygotowywane przez ks. dr. Mariana Strankowskiego.