Aktualności

Świąteczne Życzenia

| dodał:

„Nie bójcie się! Oto ogłaszam wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel"

Przeżywanie świąt Bożego Narodzenia jest szczególną okazją, by zatrzymać się nad Tajemnicą Wcielenia Syna Bożego. Nastrój tych świąt pomaga głębiej przeżywać i kontemplować to, co dokonało się w małym miasteczku Betlejem, gdzie w ubóstwie i prostocie miało miejsce największe wydarzenie w historii ludzkości. Bóg zamieszkał pośród ludzi! Bóg Ojciec posłał Swego Syna, który z miłości do człowieka, za sprawą Ducha Świętego stał się Synem Niepokalanej Matki. Sam Bóg zniżył się do nas, byśmy mogli zbliżyć się do Niego i ofiarować Mu naszą miłość w zamian za Jego miłość.

Łącząc się duchowo w przeżywaniu Tajemnicy Wcielenia, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia: Niech Chrystus – Słowo Wcielone obdarza miłością, radością i pokojem. Niech Boża Dziecina błogosławi i umacnia w służbie Jego miłości. W okresie radosnych Świąt i w każdym dniu zbliżającego się Nowego Roku, niech towarzyszy także przemożna opieka Najświętszej Matki, a Jej orędownictwo u Boga wspomaga w trudzie budowania Chrystusowego Królestwa.

Ks. Marcin Kuczyński

A.D. 2015