Aktualności

Dzień dziewiąty Zbrosza Duża - Kostrzyń

| dodał:

Mszą świętą o godzinie 6:00, której jak co dnia na 29 Białostockiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę przewodniczył bp Henryk Ciereszko,

rozpoczął się dzień dziewiąty. Eucharystię ksiądz kierownik Marcin Kuczyński ofiarował w intencji Grupy Złotej, wygłosił on także kazanie. Po Mszy Świętej w związku z obchodzonym na pielgrzymce Dniem Prymicjanta, ksiądz neoprezbiter Rafał Zakrzewski udzielił przed kościołem w Zbroszy Dużej indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego wszystkim zebranym.

W związku z piątkiem na trasie pielgrzymki rozważane były stacje drogi krzyżowej. Zaś ze względu wysokich temperatur, aby pozwolić pielgrzymom dłużej odpocząć, Apel Jasnogórski został odśpiewany na trasie. Wysokie temperatury dokuczały jeszcze bardziej niż wcześniej. Wielka więc była wdzięczność pielgrzymów za każdy otrzymany łyk wody tym bardziej, że mijane miejscowości przyjmowały już nie jedną grupę, ale kilka , w tym naszą siostrzaną białostocką pielgrzymkę rowerową. W drodze odczytano także kolejną konferencję księdza biskupa. Mówił w niej o drodze pokory prowadzącej do rozwoju duchowego. Zostało przypomniane, że chrześcijańska pokora to nie słabość, ale prawda o samym sobie. Prawda ta powinna zaś być konfrontowana nie z innymi ludźmi, od których możemy być lepsi lub gorsi, ale z Bogiem, do którego dążymy i wobec niego zawsze jesteśmy niedoskonali. Mimo wszystkich niedoskonałości człowiek jest jednak w stanie dzięki Łasce Bożej i ćwiczeniu się w cnotach, przybliżyć się do Niego. Pontnicy przybliżają się nie tylko do samego Boga, ale oczywiście i do Częstochowy. Z końcem tego dnia do wizerunku Pani Jasnogórskiej pozostało tylko 185 km. Do ostatniego postoju w miejscowości Kostrzyń pielgrzymka dotarła o godzinie 18:45.