Aktualności

34. BPPnJG

| dodał:

g

Drodzy Pielgrzymi!

30 lipca – 12 sierpnia to czas Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Rok 2020 to czas wielkich ograniczeń związanych z pandemią i odwołaniem pielgrzymek. Jednak ten czas zapisze się w historii pielgrzymowania i w naszej diecezji.

34. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w formie indywidualnej i duchowej rozpoczęła się dziś w Katedrze Białostockiej. Pielgrzymi wędrują pod hasłem ,,CZAS TO MIŁOŚĆ,,, hasło zostało zaczerpnięte z ABC Społecznej Krucjaty Miłości. Oczekując na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego pragniemy zgłębiać jego nauczanie, aby bardziej zbliżać się do Jezusa i Jego Matki – (Prymas mówił, że „Czas to miłość!(…) Całe nasze życie tyle jest warte, ile jest w nim miłości”. Pozostaje nam tylko zacząć już dziś żyć tym programem).

Zachęcamy Pielgrzymów Duchowych do włączenia się w to pielgrzymowanie przez modlitwę w intencji pątników oraz indywidualne studium nauczania Prymasa.

Zakończenie 34 BPPnJG nastąpi 12 sierpnia Mszą św. sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Wojdy o godz. 20.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu.


MODLITWA W INTENCJI PIELGRZYMÓW

Boże, Ty przeprowadziłeś Izraelitów suchą nogą

przez Morze Czerwone i trzech Mędrców za

przewodnictwem gwiazdy przyprowadziłeś do

Syna Swego Jezusa Chrystusa, spraw, aby droga

pielgrzymów była pomyślna i czas pogodny. Niech

jak Tobiasz w towarzystwie Twego świętego

Anioła,szczęśliwie dojdą do celu pielgrzymki,

a w końcu do przystani zbawienia wiecznego.

Amen.


Niech Maryja prowadzi.