Aktualności

Dzień XIV - 12.08

| dodał:

Po czternastu dniach pielgrzymi dotarli przed tron Jasngórskiej Pani.

Ostatniego dnia pątnicy pokonali ponad 20 km. W Mstowie do pielgrzymki dołączył ks. Abp Tadeusz Wojda, który wędrował aż do Jasnej Góry. Podczas ostatniego postoju na Przeprośnej Górce miały miejsce tradycyjne podziękowania dla służb pielgrzymkowych.

Po wykonaniu wspólnych zdjęć, wszyscy wyruszyli na ostatni etap tegorocznej pielgrzymki, widząc w oddali wieżę Sanktuarium Jasnogórskiego.

Po dotarciu przed wały jasnogórskie ks. Jacek Guzowski, kwatermistrz tegorocznej pielgrzymki, odczytał meldunek. Następnie głos zabrał przedstawiciel Sanktuarium Jasnogórskiego. Dziękował on Arcybiskupowi Metropolicie za wyraźny głos w obronie rodziny i Bożego porządku w społeczeństwie.

Po odpoczynku, o godz. 20.00 w kaplicy Cudownego Obrazu, została odprawiona Msza Święta, kończąca pielgrzymkę. Przed ołtarzem zgromadzili się pielgrzymi, członkowie grupy złotej oraz wielu wiernych czcicieli Matki Najświętszej.

Po Apelu Jasnogórskim i końcowym błogosławieństwie Abp. Wacława Depo, 33. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zakończyła się.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali rekolekcje w drodze swoją modlitwą, szczególnie grupie złotej, tak licznej, której modlitwa była nieocenioną pomocą dla pozostających na pątniczym szlaku.