Aktualności

Dzień XIII - 11.08

| dodał:

Przedostatniego dnia pielgrzymki pątnicy przeszli ponad 40 km., docierając do Pacierzowa.

Niedzielną Mszę Świętą celebrował ks. Gaweł Korzeniecki, który wygłosił również homilię. Przy ołtarzu zgromadzili się wszyscy kapłani, zmierzający na Jasną Górę. Po zakończeniu liturgii pielgrzymi opuścili Strzelce Małe i rozpoczęli wędrówkę do Pacierzowa.

Dzień dwunasty jest najdłuższym ze wszystkim, gdyż trasa wynosi ponad 40 km. Jednocześnie pątnicy odczuli zdecydowanie najwyższą temperaturę i praktycznie ciągle świecące słońce.

Jeden z odpoczynków miał miejsce w Sanktuarium Maryjnym w Gidlach, gdzie Matka Boża przedstawiana jest w figurce. Chętni mogli przyjąć szkaplerz karmelitański podczas nabożeństwa w kaplicy Matki Bożej Gidelskiej. Jak co roku, miało tam miejsce spotkanie z przybyłymi autokarami pielgrzymami grupy złotej. Dotarli oni wraz z ks. Alfredem Butwiłowskim, kustoszem Sanktuarium w Świętej Wodzie, na spotkanie pielgrzymki pieszej. Chętni mogli przejść jeden etap pieszo, docierając do Zawady.

Przed pielgrzymami pozostał ostatni dzień. W poniedziałek uczestnicy 33. Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dotrą przed tron Czarnej Madonny.