Aktualności

Dzień IX - 7.08

| dodał:

Pamięć o neoprezbiterach naszej archidiecezji oraz Najświętsza Ofiara celebrowana przez jednego z nich to zwyczaj dziewiątego dnia pielgrzymki.

Poranną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie Wspomożycielce Wiernych celebrowali księża obecni na pielgrzymkę. Głównym celebransem był jeden z kwatermistrzów, ks. Michał Lewkowski, który przyjął święcenia kapłańskie dwa miesiące temu. Kazanie wygłosił ks. Kierownik, zatrzymując się właśnie nad kapłaństwem oraz rolą duszpasterza w dzisiejszych czasach.

Podczas kolejnego dnia wędrówki pątnicy pokonali prawie 34 km. W trakcie postoju w Promnej doszło do spotkania pielgrzymki białostockiej z pielgrzymką łomżyńską oraz Rowerymką – pielgrzymką rowerową, której kierownikiem jest ks. Krzysztof Maliszewski. Idący na Jasną Górę przeszli również przez Wyśmierzyce, znane jako najmniejsze miasto w Polsce.

Wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu oraz Apel Jasnogórski w Kostrzyniu poprowadził ks. Michał Lewkowski. W rozważaniu apelowym mówił o wartości nowenny pompejańskiej oraz pomocy, udzielanej przez Maryję wierzącym.