Aktualności

Dzień VII - 5.08

| dodał:

Do Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach w Górze Kalwarii dotarli pątnicy siódmego dnia pielgrzymowania.

Dzień rozpoczęła Msza Święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie Częstochowskiej.Sprawował ją ks. Robert Matys wraz z pozostałymi księżmi zmierzającymi na Jasną Górę. Pielgrzymujący z grupą błękitną ks. Robert wygłosił także homilię.

Trasa siódmego dnia wynosiła 33,8 km., jednak był to jeden z najtrudniejszych dni. Podczas pierwszego postoju w Kołbieli doszło do spotkania 33. Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z 35. Pieszą Pielgrzymką Łomżyńską. Przez większość czasu pielgrzymi szli bardzo ruchliwą drogą krajową, co utrudniało wędrówkę i modlitwę, lecz nie zniechęcało uczestników pielgrzymki.

Po południu wszyscy dotarli do Góry Kalwarii, gdzie przez wiele lat, przy świątyni na Mariankach, pełnił posługę duszpasterską św. Stanisław Papczyński. Sanktuarium opiekują się księża marianie, duchowi synowie św. Stanisława. Wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz rozważeniom apelowym przewodniczył ks. Marek Kowalczuk, który jest przewodnikiem grupy błękitnej oraz nowym duszpasterzem akademickim naszej archidiecezji.

Za pielgrzymami pierwszy z dwóch tygodni wędrowania przed tron Jasnogórskiej Pani. Na pielgrzymim szlaku znajduje się około 240 pielgrzymów, w tym 13 kapłanów, 2 kleryków i siostra zakonna. O bezpieczny przebieg przemarszu,a także organizację i logistykę, dbają niezastąpione służby pielgrzymkowe.