Aktualności

Dzień VI - 4.08

| dodał:

Modlitwa w intencji księży proboszczów, szczególnie za obecnych na pielgrzymce, towarzyszyła pątnikom w niedzielę.

Mszę Świętą sprawował ks. Krzysztof Andryszak, proboszcz parafii Michałowo, pielgrzymujący z grupą zieloną. Przy ołtarzu zgromadzili się pozostali kapłani koncelebrujący liturgię. Homilię wygłosił ks. Adam Miastkowski, nowy proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku. Przed błogosławieństwem końcowym ks. Kierownik podziękował za gościnne przyjęcie ks. Proboszczowi Parafii Wierzbno. Ksiądz Proboszcz, który w poprzednich latach dał się poznać jako wierny kibic Jagiellonii Białystok, otrzymał w prezencie koszulkę meczową oraz szalik z barwami klubowymi.

Szóstego dnia pielgrzymi pokonali 33,9 km., docierając wieczorem do Siennicy. Pierwszy postój tradycyjnie miał miejsce w Kałuszynie, gdzie z wielką otwartością i gościnnością podjęli pielgrzymów ks. Proboszcz Władysław Szymański wraz z zaangażowanymi parafianami. Kolejne etapy były pokonywane przy sprzyjającej pogodzie oraz w życzliwej i radosnej atmosferze.

O godz. 20.00 chętni mogli uczestniczyć w Wieczorze Uwielbienia, prowadzonym przez ks. Michała Urbana. Na zakończenie dnia odśpiewano Apel Jasnogórski.