Aktualności

Dzień V - 3.08

| dodał:

Do ofiarowania trudów pielgrzymowania w intencji członków grupy złotej oraz wynagradzaniu Sercu Maryi zachęca temat piątego dnia pielgrzymki.

Najświętszą Ofiarę Mszy Świętej o Niepokalanym Sercu Maryi złożył ks. Tomasz Łapiak, przewodnik grupy amarantowo-żółtej. Liturgię koncelebrowali kapłani uczestniczący w pielgrzymce oraz duszpasterze parafii Miedzna. W Homilii ks. Tomasz przybliżył nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, wskazując na konieczność wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi.

Piąty dzień rekolekcji w drodze był jednym z najkrótszych. Pątnicy pokonali w sprzyjającej pogodzie 28,1km. Przed 17.00 dotarli do Wierzbna, gdzie zostali gościnnie powitani przez ks. Proboszcza Kazimierza Jóźwika. Dzięki życzliwości i zaangażowaniu Księdza Proboszcza i parafian pielgrzymi mogli wieczorem uczestniczyć w tradycyjnym ognisku oraz integracji z braćmi i siostrami pielgrzymkowymi.

Chętni mogli wziąć udział w Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, zwanej potocznie mszą trydencką. Była to liturgia celebrowana w języku łacińskim, z formularza o Niepokalanym Sercu Maryi Adeamus, rozpoczynająca się słowami z Listu do Hebrajczyków „Przybliżmy się z ufnością do tronu chwały, abyśmy otrzymali miłosierdzie.”

Na zakończenie dnia odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem tajemnicy Ukoronowania Najświętszej Maryi Panny. Punktualnie o 21.00 wszyscy odśpiewali apel jasnogórski, któremu przewodniczył ks. Gaweł Korzeniecki, pielgrzymujący z grupą amarantowo-żółtą.