Aktualności

Dzień III - 1.08

| dodał:

Po porannej Mszy Świętej w kaplicy św. Alberta Chmielowskiego pielgrzymi opuścili gościnny Mień i wyruszyli w dalszą drogę.

Liturgię we wspomnienie św. Alfonsa koncelebrowali ks. Marek Kowalczuk – przewodnik grupy błękitnej oraz dwunastu kapłanów, którzy wraz z pielgrzymami zmierzają na Jasną Górę. W Najświętszej ofierze uczestniczył ks. Proboszcz parafii Domanowo wraz z licznie zebranymi w kaplicy parafianami.

W Homilii ks. Marek pochylił się nad kwestią chrześcijańskiego rozumienia wolności oraz właściwego korzystania z tego daru. Odwołał się do pierwszego czytania z księgi Wyjścia, mówiącego o wznoszeniu Namiotu Spotkania przez Mojżesza.

Warunki pogodowe sprzyjały pokonywaniu kolejnych odcinków. Nie było opadów deszczu, natomiast lekkie podmuchy wiatru ułatwiały przemarsz. Przed godz. 17.00, po przebyciu 31 km, pątnicy dotarli do Nura.

Po odpoczynku, o godz. 20.30 chętni zgromadzili się w kościele na adoracji Najświętszego Sakramentu, natomiast o 21.00 wszyscy uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, kończącym trzeci dzień tegorocznych rekolekcji w drodze.