Aktualności

Dzień II - 31.07

| dodał:

Podczas drugiego dnia drogi do Jasnogórskiej Pani pątnicy pokonali odcinek: Suraż – Mień.

Najświętszą Ofiarę Mszy Świętej sprawował ks. Michał Urban wraz z pozostałymi kapłanami. W homilii przewodnik grupy zielonej wyjaśnił zebranym w świątyni przypowieść o skarbie ukrytym w roli. Na zakończenie liturgii ks. Proboszcz Jerzy Bezuzik przybliżył historię kościoła parafialnego oraz życzył bezpiecznej i owocnej dalszej wędrówki.

Trasa drugiego dnia prowadziła przez parafie, gdzie szczególną czcią darzona jest Matka Boża. Najpierw pielgrzymi zatrzymali się w Topczewie, gdzie znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej Topczewskiej – najstarsza na Podlasiu kopia jasnogórskiego wizerunku. Jak każdego roku, parafianie przygotowali wspaniały poczęstunek, natomiast strażacy umożliwili przejście przez kurtynę wodną, co okazało się bardzo przydatne z racji upalnej pogody.

Kolejny postój miał miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie, którym opiekują się Księża Pallotyni. Dzień zakończył się w Mniu na terenie parafii Domanowo, gdzie znajduje się obraz Matki Zbawiciela, koronowany w 2015 r.

Na wieczorną modlitwę apelową przybył bp Henryk Ciereszko, biskup pomocniczy naszej archidiecezji. Bardzo miłym akcentem wieczornej modlitwy była specjalna pieść dedykowana pielgrzymom, wykonana przez miejscowe parafianki. Na zakończenie słowo do zebranych w kaplicy skierował ks. Proboszcz Krzysztof Napiórkowski z Domanowa oraz bp Henryk, który udzielił także pasterskiego błogosławieństwa.

Dziękujemy mieszkańcom miejscowości, przez które przechodzi pielgrzymka, za wszelką życzliwość, pyszne poczęstunki, gościnność. Pamiętamy również o duchowych pielgrzymach grupy złotej, którzy towarzyszą nam swoją modlitwą.